İş dünyasının yeni yardımcıları

Akıllı telefon ve tabletlerin bilgisayarların yerini aldığı ve ellerden düşmediği bu çağda, her saniyesi değerli, her dakikası para demek olan iş dünyasının beylerinin ve hanımlarının bilgisayar başında çakılı kalması düşünülemez elbette. Zaten şu bir gerçek ki, plaza koridorları teknolojinin evriminin ve insanlığa sunduğu avantajların  herkesten önce ve sıkı takip edildiği yerler. Yani iPhone yeni bir model çıkardığında ertesi gün yemeyip içmeyip satın alan beyaz yakalı dünyasında bu sadece hava atmaktan ibaret değil. Önyargıları kıralım.

apps

Hepimizin hayatını kolaylaştıran, normalde dakikalar hatta saatler sürecek bir çok işlemi saniyeler içinde yapmamızı sağlayan, dünyayı parmağımızın ucuna küçülten ve pratikleştiren mobil uygulamalar, konu iş dünyası olunca hem zaman, hem de para kazandırıyor, hem de iş gücünden tasarruf ettiriyor.

LinkedIn : İş dünyasının kralı bu uygulama. 300 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn’de, işinizle ilgili yeni insanlarla tanışabilir, iş ya da personel arayıp bulabilir, farklı fikirlerle  tanışabilir ve anlaşmalar yapabilirsiniz. LinkedIn profili artık iş dünyasında kartvizit yerine geçiyor. Bu yüzden paylaşımlarınıza dikkat!

linked

Finans Uygulamaları : Ekonomi haberlerini ve borsayı anlık olarak takip etmek bazı iş alanlarında çok önemlidir. Her ne kadar iOS bu desteği verse de, ülkemizde yani IMKB’de işe yaramadığından üçüncü parti uygulamalar tercih ediliyor. En popüler iki tanesi, Bloomberg ve CNBC-E’nin uygulamaları.

Evernote : Gelmiş geçmiş en popüler not alma uygulaması, bu unvanına yakışır biçimde çok yetenekli. Her cihazdan erişebilmeniz ve hangisinden alırsanız alın, notların anında diğerlerinde de senkronize olmasının yanında, yazılı, ekran görüntülü, fotoğraflı, sesli hatta post-it’li notlar kaydedebilir, hatırlatıcılar ekleyebilir, grup olarak çalışabilir, notlarınızı etiketleyerek sınıflandırabilir, aramayla bulabilir, başkalarıyla paylaşabilir, farklı not defterleri oluşturup sistematik çalışabilirsiniz.

ever

Clear : To do list, yani yapılacaklar listesi tutmak için pratik bir uygulama. Listelerinizdeki görevleri tek hareketle işaretleyip silebilir, yapılacaklar listelerinizi diğer cihazlarınızla senkronize edebilirsiniz.

Pocket : Özellikle sosyal medyada gezinirken, örneğin takside giderken ya da kısa bir toplantı arasında Twitter ya da Facebook’ta ana ekrana bakarken karşımıza çıkan bir linki ya da bir videoyu çok merak edip, o an vakit ayıramayacak durumda olduğumuz çok başımıza gelmiştir. İşte Pocket bunun çözümü. İlginizi çeken bir içeriği tek tıkla sonra okunmak üzere kaydediyorsunuz. Tüm cihazlarda birbirine senkronize çalışıyor.

basecamp

Bunların dışında Basecamp, TeamWorkPM, High Rise gibi iş ve proje/ekip yönetim uygulamaları da iş dünyasının yıldızlarından.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>