Teknoloji ve Trend Bülteni (13)

  • Haftanın en önemli haberi şüphesiz Twitter tarafından yapılan bir uyarı oldu. Twitter, kullanıcılarına “hesaplarının hükümet destekli korsanlarca ele geçirilmiş olabileceğini” duyuran birer uyarı mesajı yolladı. Sosyal medya tarihinde bir ilk olan bu uyarı, aynı zamanda bir bilişim devinin hükümetlere açıkça meydan okuması anlamına da geliyor.
  • Yıl sonu demek, yılın “en”leri demek. İşte derlememize başlıyoruz :

mobilya-modelleri-2016

apple-iphone-6s-smart-battery-case-081215-2

  • Gelelim güncel meselelere… iOS 9.2 güncellemesi geçtiğimiz hafta yayınlandı. Göze çarpan yenilikler, Apple Music uygulamasında çevrimdışı şarkı kaydetme, liste yapma, büyük dosyalar gönderebilmek için Mail Drop eklentisi ve Apple News iyileştirmeleri…
  • iPhone telefonlar için en büyük kullanıcı şikayeti bataryadan geliyor. Şarj ömrü küresel bir dert. Apple da hem bu tepkilerden bıkmış olacak, hem de krizi fırsata çevirmiş isteyecek ki, kendi bataryalı kılıfını üretti. Üretmez olaydı.
  • WhatsApp, Android kullanıcıları için yeni emoji paketi güncellemesi duyurdu.
  • Facebook ise işletmeler için Facebook Messenger servisini tanıttı. Böylece kurumsal kullanıcılar, internet sitelerine Facebook Messenger butonu ekleyecek, bu buton sayesinde müşterileri ya da ziyaretçileri mesaj gönderip, soru sorabilecek. Kısacası Facebook Messenger “canlı destek” hizmeti görecek.
  • Dizi severlerin iki yıllık özlemi sona eriyor. Sherlock dizisinin yeni özel bölümü 1 Ocak 2016 günü yayınlanacak. Heyecan dorukta, ardı ardına yeni fragmanlar gelmeye devam ediyor.

moka1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>